Ficova stolička, limuzína a sekretárky

 
V súvislosti s odvolávaním Jána Figeľa sa Robert Fico obul do oponentov, že „držia sa tých stoličiek ako malí chlapci“ a že Figeľ sa „nechce vzdať limuzíny, sekretárok a poradcov“.

Keď už teda Robert Fico hovorí o stoličkách, limuzínach, či sekretárkach, pripomeňme si niektoré jeho vyhlásenia z minulosti.

„Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem,“ povedal Robert Fico v apríli 2009. Je zrejmé, že slová a ubezpečenia Roberta Fica majú nulovú váhu a poväčšine sú len politickým marketingom.

„Ak Smer nebude úspešný a nedosiahne svoj cieľ, to znamená byť pri zostavovaní vlády a dostať do kabinetu i celkovej politiky čo najviac ľudí, Robert Fico z politiky odíde,“ povedal Robert Fico v roku 2000 v rozhovore pre týždenník Slovo (č. 47/2000). A dodal, že v prípade neúspechu sa ihneď vzdá funkcie predsedu strany.

V roku 2002 Robert Fico nebol pri zostavovaní vlády, no funkcie predsedu strany sa nevzdal a ani neodišiel z politiky.

„Poučka HZDS mínus Mečiar je pre mňa svätá,“ povedal Robert Fico v januári 2002 v rozhovore pre Plus 7 dní. V roku 2006 už uvedená poučka zrejme neplatila, pretože Robert Fico zostavil vládu aj s HZDS na čele s Vladimírom Mečiarom. Bez HZDS by vládu nebol zostavil a nebol by sa stal premiérom.

„Nepovažujem za správne, aby človek, ktorý má k dispozícii vládnu moc, či už štyri roky alebo osem rokov, potom sa vrátil do parlamentu a vykrikoval z lavice. Je to smiešne. Podľa môjho názoru to nie je dobré,“ povedal Robert Fico 4. januára 2009 (TA3, V politike). A tiež: „To je môj recept.“

V roku 2010 potom Robert Fico v protiklade so svojím vlastným receptom urobil to, čo predtým považoval za smiešne – vrátil sa do parlamentu ako opozičný poslanec.

Tak kto sa to v skutočnosti drží svojej stoličky ako malý chlapec (aby sme použili Ficove slová) a nevie sa vzdať limuzíny, sekretárok a ďalších vymožeností?
 
(Global magazín, globalmagazin.sk 24. 4. 2015)

pošli na vybrali.sme.sk
Print Friendly
Marián Balázs