Archív | KOŠICE:DNES RSS pre túto sekciu

Košičania proti korupcii

  Košický protikorupčný pochod – popri tom, že nadväzoval na bratislavský a tak rozšíril jeho záber – mal aj pridanú hodnotu: poukázal aj na nešváry spojené s vedením mesta Košice.

Nie je to kultúra, ale propaganda

  Na rozdiel od pobaltských krajín má v Česku a na Slovensku ich estrádny propagandistický gýč úspech. Najnovšie aj s košickým komparzom Kandráčovcov a Vondráčkovej.

Alibistická výzva

  Výzva košického magistrátu spriaznenej parkovacej firme, aby do konca augusta splnila harmonogram budovania parkovacích miest, je smiešna a alibistická.

Priveľa pochybností

  Kto sú skutoční vlastníci schránkovej firmy, v prospech ktorej Krajský súd v Košiciach rozhodol, nik nevie. Nie je to prvý (a asi ani posledný) prípad, ktorý vyvoláva otázky a pochybnosti o nestrannosti košických sudcov.

Úspech košických vedcov

 

Kontrola uránu

  Firma Ludovika Energy sa dlhé roky pokúšala získať súhlas na ťažbu uránu na Jahodnej. Vďaka odporu verejnosti sa jej ťažbu uránu nepodarilo presadiť. Napriek tomu stále má nad uránovým ložiskom kontrolu.

Pochodeň Michala Lefčíka

  Po sebaupálení Jana Palacha nasledovala vlna ďalších protestných samovrážd, aká v dejinách nemá obdobu. A potom vzbĺkla pochodeň aj v Košiciach. Príbeh sebaupálenia Michala Lefčíka sme však začínali objavovať až po zmene režimu.

Paškovci a procesná chyba

  Keby šlo o bežných výtržníkov, čo mlátia bezbranných ľudí a spôsobia ťažké ublíženie na zdraví, a ešte ich aj usvedčí kamerový záznam, už dávno by boli v base. Lenže Paškovci nie sú „bežní“. A tak sa ich prípad ťahá už od októbra 2015. Čo si má o tom myslieť bežný občan?

Papaláši

  Ak si politici medzi sebou udeľujú ocenenia, nemožno to nazvať inak než paplášstvom. Nehovoríme, samozrejme, o situácii, keď ocenenia starostom či primátorom odovzdáva napríklad Združenie miest a obcí Slovenska, čo je celkom iný prípad.

Kosáky a kladivá

  Je to už priam nekonečný príbeh. Niekto tie komunistické symboly strhne a potom sa mestskí úradníci znovu rozhodnú ich tam vrátiť späť. Takto dokola to pôjde zrejme ešte dlho.

Keď poslanec posiela poslanca do plynu

  Keď sa starosta mestskej časti a zároveň mestský poslanec vyjadruje na adresu svojich kolegov-poslancov fašistickým, xenofóbnym a vulgárnym slovníkom, presahuje to rovinu čisto osobného konfliktu.

Po oslobodení Košíc prišlo nové zotročenie

  V januári 1945, po odchode fašistických jednotiek z Košíc, sa začalo rabovanie obchodov.