Premiér Heger zasa len vyčkáva a predlžuje nefunkčnosť vlády

 

Pred časom nás premiér Heger presviedčal, že nebude žiť zbabelý život. Ak to myslel len vo vzťahu k dianiu na Ukrajine, tak v poriadku, svoje zlyhanie ako-tak napravil a za geopolitické postoje ho možno pochváliť. No ak to myslel všeobecne ako črtu svojho prístupu k riešeniu problémov, tak zostalo len pri slovách.

O svojej nerozhodnosti a neschopnosti využívať svoje kompetencie a výsostné postavenie premiéra tak, ako by to v takejto vážnej situácii robil každý zodpovedný premiér, nás presviedča opakovane. No ak mu vyhovuje verejne sa znemožňovať, sám seba si nevážiť a v úslužnosti Matovičovi sa vzdať vlastnej dôstojnosti, potom nech sa páči. Ale nech s takouto výbavou nerobí premiéra a nech sa netvári, že riadi krajinu.

Čím dlhšie sa predlžuje agónia a nefunkčnosť vlády, tým lepšie pre Fica a spol. Je nepochopiteľné, že hoci už dlho bolo jasné, že SaS z koalície odíde a Matovič nie, Heger stále nemá dohodnutých nových ministrov. Každý zodpovedný premiér by už dnes napochodoval do prezidentského paláca s návrhmi na nových ministrov.

Donekonečna opakoval, že chce udržať štvorkoalíciu, no neurobil pre to nič. Aby sme boli presnejší, o niečo sa pokúsil. Navrhol zopár bodov na riešenie koaličnej krízy, o ktorých však musel vedieť, že sú nezmyselné. Ak to nevedel, o to horšie.

Nevedno, na čo teraz vlastne čaká. Je to ako keď minister zdravotníctva Krajčí namiesto riešenia problémov len opakoval, že počkáme, s čím príde pán premiér. No počkali sme. A videli sme. Teraz zasa stále len čakáme.

Takže len čakajte, pán premiér, veď máte čas, nič vážne sa nedeje. Teda okrem vládnej krízy, obrovského zdražovania, inflácie a prichádzajúcej energetickej krízy. Načo sa so sfunkčnením vlády ponáhľať. Poslanci si robia svoje návrhové eldorádo a Kollár vulgárne predvádza pohŕdanie Úniou. Tak len čakajme, pán premiér, veď niet sa kam ponáhľať. Alebo si v OĽaNO aj k tomuto urobte jednu ďalšiu žúrku.