V priamom prenose sledujeme rozvrat vládnutia

 

Kým má Heger opäť silácke a hrdinské reči a tvári sa ako majster sveta, poslanec OĽaNO nehlasuje za zmenu, ktorú má vláda vo svojom programe a Kollár už funguje v spojenectve so Smerom (to sú tí, ktorých Matovič s Hegerom nazývajú mafiou). Vetrák nás silou mocou presviedča, že je to len nedorozumenie, chyba v komunikácii, ktorú si musia vysvetliť na koaličnej rade. Tomu už nik neuverí, ale popravde, vysvetliť by si mali oveľa viac.

Keby to urobila SaS, Matovič by už kričal ako zmyslov zbavený a vypisoval by statusy aj o druhej v noci. K tomu by si ako vždy niečo ešte vymyslel, napríklad niečo o tých hnusných liberáloch alebo progresívnych fašistoch. Lebo vo svojej nevychovanosti tárať vie a podlo, grobiansky útočiť takisto. No ale keď sa on spolčil s fašistami bolo to v poriadku. Keď Kollár hlasuje so Smerom, s fašistami alebo s kýmkoľvek z tej časti mentálnej galaxie, Matovič proti tomu ani slovo. Je to síce pokrytecké, ale asi toto je to „úprimne, odvážne, pre ľudí“. Je na čase pýtať sa, čo má Kollár na Matoviča, kvôli čomu je mu Matovič tak bezhranične a nekriticky lojálny.

Presviedčajú nás, že o mafiu ani o fašistov vládu opierať nebudú, no vidíme, ako to naozaj je. Heger si môže hovoriť aj robiť čo chce, nik ho už neberie vážne, za čo si v plnej miere môže on sám. Neberú ho vážne ani v OĽaNO a pre Matoviča je len figúrka (nepochopil to ani vtedy, keď sa jeho stranícky šéf vrátil z dovolenky a predložil svojich desať bodov). Kollár na neho takisto kašle, lebo si už robí kampaň a v nej sa prihovára k tomu najhoršiemu, čo tu máme, k najspodnejšej luze, ktorá by mu s percentami ešte ako tak mohla pomôcť.

Za ten čas Krajniak na akejsi konferencii šíri lži, nenávisť a neznášanlivosť ako jeho koncept konzervativizmu. No a pri tom ako minister, ktorý sedí vo vláde s odborníkmi-nestraníkmi, hlása, že nevolení experti a odborníci nemajú čo rozhodovať, to môžu len volení politici. Tým vlastne úplne ponížil Hegera, ktorý rečnil na tej istej konferencii a dodnes sa tvári, akoby Krajniak nič nepovedal.

Nikto už neberie vážne ani vládny program ani koaličnú zmluvu, ktorá je pre nich už len zdrap papiera.

Koalícia už zničila aj étos slušnejšieho Slovenska i nádeje na zmenu spôsobu politiky. To je to najhoršie, čo sa mohlo stať.

Od začiatku vlastne vládne Kollár. On si diktuje podobu zákonov a reálnej politiky. Aby mu všetko prechádzalo, potreboval Matoviča, no teraz ho už nepotrebuje.

No a pri tomto všetkom Heger vystupuje ako majster sveta. Už nás prestaňte mať za hlupákov, pán Heger.