Situácia sa zhoršuje, vláda sa opäť len prizerá

 
Aktuálne je na Slovensku päť okresov v bordovej farbe. Podľa covid automatu by ľudia v okresoch Bardejov, Krupina, Rožňava, Skalica a Stará Ľubovňa nemali po 21. hodine vychádzať von. Bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie.

V bordových okresoch má platiť zákaz vychádzania, s výnimkou cesty do práce či k lekárovi. Lenže neplatí a ľudia ho nemusia dodržiavať. Že to nedáva zmysel? Sme na Slovensku.

Alibizmus ministra zdravotníctva

Namiesto toho, aby vláda na zhoršujúcu sa situáciu reagovala a aby reagoval predovšetkým minister Lengvarský, ministerstvo zdravotníctva prosí občanov, „aby dodržiavali odporúčania v zmysle platného covid automatu v súčasnosti napríklad aj v bordových okresoch“.

Tu už zostáva rozum stáť. V situácii, keď je zaočkovanosť veľmi nízka, keď neexituje žiadna relevantná očkovacia kampaň, v situácii, keď sa obrovské množstvo občanov správa nezodpovedne napríklad odmietaním očkovania či nedodržiavaním opatrení, sa ministerstvo zdravotníctva i vláda ako celok spolieha na zodpovednosť a disciplínu občanov. Bravó. Fakt skvelý plán.

K tomu navyše minister zdravotníctva zhadzuje zodpovednosť na samosprávy a žiada ich, aby realizovali niečo, k čomu zrejme nemajú žiadnu právnu oporu.

Opäť na náhodu

Celý plán riešenia pandémie i vzniknutej situácie v krajine s nízkou zaočkovanosťou má podobu prosby k občanom, aby sa správali zodpovedne a disciplinovane.

Isteže nemožno za všetko viniť ministra Lengvarského. Ten je viditeľne schopnejší než jeho predchodca. Nebyť jeho, zmietali by sme sa v oveľa väčšom chaose. Avšak v takejto kritickej situácii nemať žiadny plán a kamuflovať to výzvou k zodpovednosti, je katastrofa.

Inými slovami, vláda nemá plán, nedokáže reagovať na situáciu a všetko opäť necháva na náhodu. No dobre, na občanov.

A to sa tretia vlna už na nás valí ako povodeň.