Archív | 2016-2017 | KOŠICE:DNES RSS pre túto sekciu

Znovu tie kosáky a kladivá

  Posielať policajtov navštevovať Kalmusových susedov, pýtať sa ich na neho a potom vypracovať správu o povesti je naozaj hodné polície a prokuratúry demokratického štátu 21. storočia. Priam ako prízrak minulosti. Bravó, pán prokurátor.

Most si už tvár nezachráni

  Bugár vie, že keby Most v župných voľbách podporil Rašiho, mohlo by to znamenať ďalšie vážne riziko pre stranu, ktorá sa horko-ťažko drží nad čiarou zvoliteľnosti do parlamentu. Každý odchádzajúci volič je už pre Most rizikom.

Útek na župu

  Vo všeobecnosti je funkcia župana politicky hodnotnejšia než funkcia primátora. Na rozdiel od Česka či Rakúska to však na Slovensku v niektorých prípadoch neplatí.

Keď výsledky kontroly kazia imidž

  Ak NKÚ urobí kontrolu súvisiacu so zmluvou mesta Košice s EEI (a konštatuje o. i. aj neplatnosť zmluvy) a magistrát povie, že zmluva s EEI nijako nesúvisí s kontrolou NKÚ, je to zrelé na odvolanie autora takého nepravdivého stanoviska.

Kedysi úspechy, dnes hanba

  To, čo sa udialo okolo FC VSS Košice je hanba.

Sesternica Janka

  Košický primátor a bývalý minister zdravotníctva Richard Raši najprv odmietol, že by niekto z jeho blízkych mal finančné výhody z podnikateľskej činnosti sčasti mestskej firmy Kosit. A potom sme sa dozvedeli o sesternici Janke.

Košičania proti korupcii

  Košický protikorupčný pochod – popri tom, že nadväzoval na bratislavský a tak rozšíril jeho záber – mal aj pridanú hodnotu: poukázal aj na nešváry spojené s vedením mesta Košice.

Nie je to kultúra, ale propaganda

  Na rozdiel od pobaltských krajín má v Česku a na Slovensku ich estrádny propagandistický gýč úspech. Najnovšie aj s košickým komparzom Kandráčovcov a Vondráčkovej.

Alibistická výzva

  Výzva košického magistrátu spriaznenej parkovacej firme, aby do konca augusta splnila harmonogram budovania parkovacích miest, je smiešna a alibistická.

Priveľa pochybností

  Kto sú skutoční vlastníci schránkovej firmy, v prospech ktorej Krajský súd v Košiciach rozhodol, nik nevie. Nie je to prvý (a asi ani posledný) prípad, ktorý vyvoláva otázky a pochybnosti o nestrannosti košických sudcov.

Úspech košických vedcov

 

Kontrola uránu

  Firma Ludovika Energy sa dlhé roky pokúšala získať súhlas na ťažbu uránu na Jahodnej. Vďaka odporu verejnosti sa jej ťažbu uránu nepodarilo presadiť. Napriek tomu stále má nad uránovým ložiskom kontrolu.