Alibistická výzva

 
Výzva košického magistrátu spriaznenej parkovacej firme, aby do konca augusta splnila harmonogram budovania parkovacích miest, je smiešna a alibistická.

Po prvé preto, lebo pôvodný termín vybudovania parkovacích miest nebol august, ale koniec marca. Po druhé, po toľkých problémoch, ktoré táto babrácka firma dokázala vyprodukovať, zmluvu s ňou malo mesto už dávno vypovedať. Aspoň tak by sa stalo v každej slušnejšej spoločnosti.

Ak teraz Raši a spol. vyzývajú spoločnosť EEI a ako termín uvádzajú koniec augusta, v skutočnosti legitimizujú nesplnenie pôvodného termínu a nastavujú sa do pózy, akože problém riešia. Legitimizujú babráctvo spriaznenej firmy a vzájomne si myjú ruky. Nápomocné k tomu je aj diplomatické vyjadrenie o akceptovaní faktorov, ktoré mali vraj objektívne spôsobiť nedodržanie pôvodného termínu.

Magistrát akceptuje babráctvo a výhovorky, nazýva ich „faktormi“ a dáva tomu ešte aj oficiálnu pečať. Tak, aby vzbudilo dojem, že na spriaznenú firmu pritlačilo a problém rieši. S cieľom umlčať kritikov a upokojiť nespokojnú verejnosť. Na konci tohto všetkého bude môcť Richard Raši vystupovať ako hrdina, ktorý na firmu pritlačil.

Vedenie mesta upieklo biznis v prospech spriaznenej firmy, magistrát ju pri všetkých problémoch podržal a teraz jej pomáha z najväčšej šlamastiky.

Prečo teraz toto divadlo s výzvou? Blížia sa župné voľby a treba urýchlene napraviť Rašiho pošramotený imidž.

(kosicednes.sk 26. 5. 2017)