Archív | ČLÁNKY, KOMENTÁRE RSS pre túto sekciu

Slovensko po další vládní krizi: Matovičova destrukce pokračuje

  Slovenského premiéra Eduarda Hegera (hnutí OĽaNO) charakterizují opakovaná alibistická vyjádření a strategická pasivita. Tato kombinace v konečném důsledku ještě více prohloubila agónii tamní koaliční vlády.

Boris Kollár znovu šíri stokrát vyvrátený hoax

  Podľa Borisa Kollára Európska únia zlyhala, pretože vraj reguluje „ešte aj banány jak majú byť zakrivené a uhorky jak majú byť zakrivené“, ale nereguluje cenu energií. Takéto šírenie nezmyslov dnes žiadnemu normálnemu politikovi nikde v kultúrnom a civilizovanom svete ani len nenapadne.

V priamom prenose sledujeme rozvrat vládnutia

  Kým má Heger opäť silácke a hrdinské reči a tvári sa ako majster sveta, poslanec OĽaNO nehlasuje za zmenu, ktorú má vláda vo svojom programe a Kollár už funguje v spojenectve so Smerom (to sú tí, ktorých Matovič s Hegerom nazývajú mafiou). Vetrák nás silou mocou presviedča, že je to len nedorozumenie, chyba v komunikácii, ktorú si musia vysvetliť na […]

Žilinka sa správa ako proruský troll

  Keď generálny prokurátor šíri ruské lži a dezinformácie, je to neskonalá hanba.

Prvý test pre menšinovú vládu skončil blamážou

  Koalícii sa ani na dvakrát nepodarilo otvoriť schôdzu parlamentu. To sa už o pár dní zmení, schôdza napokon bude, ale Eduard Heger dostal lekciu. Ibaže on opäť nič nepochopil.

Premiér Heger zasa len vyčkáva a predlžuje nefunkčnosť vlády

  Pred časom nás premiér Heger presviedčal, že nebude žiť zbabelý život. Ak to myslel len vo vzťahu k dianiu na Ukrajine, tak v poriadku, svoje zlyhanie ako-tak napravil a za geopolitické postoje ho možno pochváliť. No ak to myslel všeobecne ako črtu svojho prístupu k riešeniu problémov, tak zostalo len pri slovách.

Matovič nikam neodchádza, rozvrat bude pokračovať

  Svojho času Fico s úškrnom utrúsol prezidentovi Kiskovi, že nikam neodchádza. Teraz Matovič odkázal celej verejnosti, že neodchádza. Síce bez toho hlúpeho úškrnu, ale rovnako cynicky.

Matovič opäť cynicky a na hulváta

  Celé leto mohol ísť na dovolenku. Kedykoľvek. Ale on šiel práve teraz. V čase vrcholiacej vládnej krízy. Zámerne. Lebo ho teší provokovať. Inak nevie. Ani nechce. No a keď nemá čo ponúknuť, prídu na rad palmičky, paradajky alebo mačičky.

Hegerove návrhy sú prejavom úplnej neschopnosti

  Eduard Heger pochoval aj posledné zvyšky nádeje, že by mohol prispieť k vyriešeniu vládnej krízy.

Je najvyšší čas prestať vydávať Rusom turistické víza

  Slovensko síce obmedzilo vydávanie víz ruským občanom, ale toto obmedzenie je príliš chabé a nijako nebráni ruskej turistike.

Vláda sa na fungovanie dezinfoscény už len prizerá

  Dezinformačné weby, ktoré boli istý čas vypnuté, sú späť. Fungujú rovnako ako pred vypnutím, ich obsah sa nezmenil, dôvody na ich blokovanie pretrvávajú. No štát im umožňuje pokračovať v rozkladaní demokracie. To všetko v čase zúriacej ruskej vojnovej propagandy.

Je to aj Hegerova hanba

  Aj v útokoch proti hlave štátu trvajúcej na slušnosti a demokratických pravidlách je Matovič rovnaký ako Fico