Archív | Dalito.sk RSS pre túto sekciu

Boris Kollár znovu šíri stokrát vyvrátený hoax

  Podľa Borisa Kollára Európska únia zlyhala, pretože vraj reguluje „ešte aj banány jak majú byť zakrivené a uhorky jak majú byť zakrivené“, ale nereguluje cenu energií. Takéto šírenie nezmyslov dnes žiadnemu normálnemu politikovi nikde v kultúrnom a civilizovanom svete ani len nenapadne.

Žilinka sa správa ako proruský troll

  Keď generálny prokurátor šíri ruské lži a dezinformácie, je to neskonalá hanba.

Prvý test pre menšinovú vládu skončil blamážou

  Koalícii sa ani na dvakrát nepodarilo otvoriť schôdzu parlamentu. To sa už o pár dní zmení, schôdza napokon bude, ale Eduard Heger dostal lekciu. Ibaže on opäť nič nepochopil.

Matovič nikam neodchádza, rozvrat bude pokračovať

  Svojho času Fico s úškrnom utrúsol prezidentovi Kiskovi, že nikam neodchádza. Teraz Matovič odkázal celej verejnosti, že neodchádza. Síce bez toho hlúpeho úškrnu, ale rovnako cynicky.

Matovič opäť cynicky a na hulváta

  Celé leto mohol ísť na dovolenku. Kedykoľvek. Ale on šiel práve teraz. V čase vrcholiacej vládnej krízy. Zámerne. Lebo ho teší provokovať. Inak nevie. Ani nechce. No a keď nemá čo ponúknuť, prídu na rad palmičky, paradajky alebo mačičky.

Výrok týždňa alebo Tri veľké skupiny rodín, ktoré nedostanú 200 eur na dieťa

  Najprv sa objavili Kollárove demagogické a nepravdivé bilbordy o nájomných bytoch. Tie, hoci ešte nie sú postavené, sú vraj realitou. Teraz Igor Matovič na bilbordoch oznamuje splnený sľub 200 eur na dieťa. „Sľúbili sme 200 eur na dieťa. Splnili sme.“ Demagógia a populizmus sú súčasťou aj tejto koalície.

Výrok týždňa alebo ďalšia Matovičova hanebnosť a zneváženie obetí holokaustu

  „Urobili ste zo mňa jednoducho Žida 21. storočia,“ povedal Igor Matovič a dodal, že „tak ako Židia počas nacistického Nemecka boli za všetko vinní, lebo jednoducho Hitler ukázal na nich prstom, tak mnohí ľudia na Slovensku chceli urobiť z niekoho, kto bude za všetko vinný“.

Výrok týždňa alebo Nájomné byty sú vraj realitou

  Krajina oblepená bilbordmi, z ktorých nám Boris Kollár oznamuje, že „nájomné byty sú realitou“. Nikto ich ešte nevidel, ešte nie sú postavené, ale už sú realitou. Tomu sa hovorí zázrak. Alebo presnejšie demagógia.

Výrok týždňa alebo Matovič opäť sebastredne a na hulváta

  „Ja som vyhral voľby, sorry,“ povedal Igor Matovič počas debaty Denníka N na otázku, či necíti zodpovednosť za štýl svojej politiky.

Výrok týždňa alebo Takto to vyzerá, keď má Fico strach

  „Smer – sociálna demokracia má vážne obavy v súvislosti s vývojom na Slovensku aj v súvislosti s týmto rozsudkom Najvyššieho súdu,“ povedal Robert Fico v reakcii na odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. „Je to senát, ktorý najčastejšie porušuje ľudské práva.“

Výrok týždňa alebo Ako premiér Heger ukázal nepochopenie svojho postavenia

  Nechajme bokom, že premiér Heger v Sobotných dialógoch pôsobil ako Matovičov hovorca. Tiež to, že moderátorke dvakrát vložil do úst niečo, čo nepovedala, voči čomu sa musela ohradiť. To všetko by bola iná téma. Tu si všimnime, akú neznalosť ústavy i vlastných kompetencií premiér predviedol.

Výrok týždňa: Ako sa Fico prirovnáva k futbalistom

  „Koľko je rôznych futbalistov, ktorí oznámia šesťkrát, že končia, a vždy na tom trávniku zostanú,“ reagoval Robert Fico na otázku, prečo sedí v parlamentnej lavici, keď v minulosti vyhlásil, že ako opozičný politik v parlamente sedieť nebude.