Archív | Dalito.sk RSS pre túto sekciu

Výrok týždňa: Ako sa Fico prirovnáva k futbalistom

  „Koľko je rôznych futbalistov, ktorí oznámia šesťkrát, že končia, a vždy na tom trávniku zostanú,“ reagoval Robert Fico na otázku, prečo sedí v parlamentnej lavici, keď v minulosti vyhlásil, že ako opozičný politik v parlamente sedieť nebude.

Výrok týždňa: O papalášizme poslankyne Hatrákovej

  Poslankyňa OĽaNO Katarína Hatráková na zdôvodnenie, prečo nezahlasuje za súhlas s väzobným stíhaním poslanca Fica povedala: „Pred zákonom a pred Bohom sme si všetci rovní. Ale v tomto zmysle on (rozumej Fico) nie je bežný človek…“

Práce ruských vedcov kontroluje a schvaľuje tajná služba

  Už od roku 1993 museli ruskí veci predkladať tajnej službe na schválenie svoje výsledky a výstupy, vedecké práce a články súvisiace najmä s oblasťou priemyslu.

Výrok týždňa: Ako sa Krajniak s Matovičom sami spochybnili

  Mala to byť tlačovka s oznámením veľkých zmien v pomoci občanom. Pomoc je napokon chabá, pričom vláda napríklad dôchodcov úplne odignorovala. To je však iná téma. Tu si pripomeňme zarážajúcu neprofesionálnosť (ak nechceme rovno povedať matematický prepadák) úradníkov, ktorí prezentáciu pripravili i ministrov, ktorí si ju pred tlačovkou buď neskontrolovali alebo skontrolovali ľahostajne a povrchne.

Výrok týždňa: Ako premiér Heger opäť ukázal cynizmus voči občanom

  Podľa premiéra Eduarda Hegera je v reakciách ľudí na brutálne zdražovanie „priveľa emócií hraničiacich s panikou“. A vláda pomôže iba „ľuďom v núdzi“.

Kríže a piety, ktoré vyrušujú

  Sú piety, vyobrazenia krížov či podobné pamiatky, ktoré sa vymykajú zo zaužívaných neškodných vyobrazení. Vyzývajú nás zastaviť sa, načúvať, premýšľať. Nechať ich pôsobiť na naše vnútro a vnímať ich ozveny v nás.

Výrok týždňa: Keď Sulík nazýva kritiku obmedzovaním slobody slova

  Za vyjadrenie, že ak to bude nevyhnutné, budeme platiť za ruský plyn rubľami, Richard Sulík oprávnene zožal kritiku.

Guttenberg by bol zhrozený

  Už Sokrates si v spise Phaidros povzdychol nad vyprázdňovaním slov, ktoré badal už vo svojej dobe.

Výrok týždňa: Ako nám Matovič opäť ukázal, že je obyčajný primitív

  Na rozdiel od popredného svetového herca, ktorý sa za spôsob reakcie, a teda za spôsob verejného zastania sa svojej manželky ospravedlnil, karpatský provinčný politik súci na odborné vyšetrenie zostáva hrdý na svoju stupídnosť a primitivizmus. Opäť len potvrdil, že je úbohý, arogantný a nevychovaný. Česi by povedali obyčejný spratek.

Odvolať Mikulca by mal premiér, nie Smer

  Zlyhania ministra Mikulca by v každej civilizovanej krajine s príčetným premiérom už dávno stačili na odvolanie bez mihnutia oka.

O marketingovom charaktere a mentalite úspechu

  Erich Fromm už viac ako pred štyrmi desiatkami rokov upozornil, že v konzumnej spoločnosti orientácia na vlastnenie vyprodukovala zvláštny ľudský charakter. Nazval ho marketingovým charakterom.

Výrok týždňa: O Sulíkovej hlúpej obhajobe Hegerovej zbabelosti

  O Hegerovej voľbe zbabelosti a malosti sa už napísalo veľa a ešte dlho sa to bude premiérovi pripomínať. Tohto sa už nezbaví, nech sa snaží akokoľvek (vskutku nedôveryhodne) ospravedlňovať a vyviňovať.