Keď výsledky kontroly kazia imidž

 
Ak NKÚ urobí kontrolu súvisiacu so zmluvou mesta Košice s EEI (a konštatuje o. i. aj neplatnosť zmluvy) a magistrát povie, že zmluva s EEI nijako nesúvisí s kontrolou NKÚ, je to zrelé na odvolanie autora takého nepravdivého stanoviska.

Ak potom hovorcovi mesta ešte aj prasknú nervy, lebo ktosi zaťal do živého, je to zrelé na deložovanie.  V každej slušnej spoločnosti by bol okamžite odvolaný, minimálne preto, že svojmu zamestnávateľovi robí zlé meno. Lenže v prostredí arogantného mačizmu je to inak, možnože sa mu ešte aj dostane pochvaly. NKÚ je tu zo zákona od toho, aby robil kontroly. Najmä ak ide o silné pochybnosti a problémy podobné tým, ktoré sa od začiatku vynárajú v súvislosti s košickou parkovacou politikou.

Ak sa to kontrolovanému subjektu, v tomto prípade vedeniu mesta Košice nepáči, a ak sa mu nepáčia výsledky kontroly, nie je to problém NKÚ.  Iste, treba si počkať na právoplatné výsledky súdu, ktorý definitívne potvrdí alebo odmietne námietky mesta. No už len podľa reakcií magistrátu je zjavné, že výsledky kontroly musia naozaj závažné a pre magistrát veľmi nepríjemné. A to aj bez ohľadu na rozhodnutie súdu. Pretože táto kontrola pokazila magistrátu pred verejnosťou tak starostlivo chránený imidž. Vrátane imidžu súvisiaceho s dlhodobo obhajovaným biznisom súkromnej firmy.

(kosicednes.sk 30. 6. 2017)