Ďalšie maslo na Mikulcovej hlave

 

Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol, že ministerstvo vnútra pod vedením nominanta OĽaNO Romana Mikulca porušilo zákon. Heger mlčí, Matovič mlčí, v OĽaNO nič nevidia a nepočujú.

Šlo o kauzu miliónovej zákazky pre firmu Dustream production. V kauze figuroval aj Matovičov a Hegerov kamarát Július Slovák, ktorý pre Matoviča pracuje už niekoľko rokov.

Firmu Dustream production údajne odporučil práve Slovák. No a Slovákova firma GD Identity sa potom mala stať subdodávateľom spoločnosti Dustream production. Pekné, však?

Kamarátšaft a klientelizmus

Ešte raz. Matovičov kamarát odporučí konkrétnu firmu, tá vyhrá verejné obstarávanie a následne oznámi, že jej subdodávateľom bude firma toho istého Matovičovho kamaráta. To, že po medializovaní kauzy sa Slovákova firma napokon na zákazke nepodieľala, je v kontexte veci druhoradé.

Slovákov potenciálny konflikt záujmov mohol mať vplyv na výsledok verejného obstarávania, čo podľa zistení ÚVO nebralo Mikulcovo ministerstvo do úvahy.

Okrem toho podľa medializovaných informácií ministerstvo vnútra neposkytlo kontrole dôležité dokumenty, ktoré poskytnúť malo. A to ani po urgencii.

Vláda zmeny. Chápete?

Autor už viackrát konštatoval, že Mikulca by žiadna príčetnejšia strana nemohla ani len nominovať do funkcie ministra. A keby omylom predsa, v každej politicky civilizovanejšej krajine by už bol dávno odvolaný.

Heger, Matovič a politika „našich ľudí“

Urobme skúšku Ficom. Keby sa niektorý z ministrov Ficovej vlády správal a konal tak ako Mikulec, Matovič by ho už opakovane chcel odvolávať a kričal by do megafónu svoje heslá o zlodejoch a našich ľuďoch. A chodil by s nejakým nápisom na tričku, aby to bolo všetkým jasné.

Lenže to, čo Matovič v opozícii kritizuje, vo vláde sám chráni. To, čo OĽaNO kritizovalo z opozičnej lavice, teraz mlčky prechádza. Robia presne to, čo predtým kritizovali: chránia vlastných, robia politiku „našich ľudí“.

Mala to byť najlepšia vláda. Mala to byť vláda zmeny. Teda aspoň podľa ich nadutých vyhlásení. No a dotiahli to na menšinovú vládu, k nevídanému poklesu dôvery, k rozvratu štátu a spoluprácou s fašistami, extrémistami a bitkármi k erózii demokracie.

Že vás hanba nefackuje.