Košice si moderné tenisové centrum zaslúžia

 
Oba veľké projekty, Európske hlavné mesto kultúry i Európske hlavné mesto športu boli bezpochyby úspešné. K niektorým detailom možno byť kritický, ale to je už dnes menej podstatné. Kultúrny projekt umožnil rekonštruovať chátrajúce a nevyužité objekty, priniesol nové kultúrne stánky a naštartoval novú vlnu kultúrneho života. Športový projekt ukázal, že šport je súčasťou života mnohých mladých i starších ľudí a že o šport je stále veľký záujem.

Výpočet osobností v celej širokej škále kultúry, osobností, ktorých príbeh a tvorba sú späté s Košicami, by bol dlhý. Rovnako dlhý by bol výpočet úspešných košických športovcov, ktorí sa pre mnohých mladých ľudí stali vzormi a podnietili ich minimálne k rekreačnému športovaniu. Aj preto si Košice rozvoj kultúrneho i športového zázemia zaslúžia.

Nie je bezvýznamné, že tenisové talenty z východu sa už nebudú musieť sťahovať do Bratislavy, aby tenisovo rástli. A košický fanúšik si Davis Cup alebo Pohár federácie zaslúži. Výpočet pozitívnych dosahov nového tenisového projektu by bol omnoho dlhší než sú len jeho základné ciele.

V slovenských reáliách je zrejmé, že sa bude špekulovať a kritizovať, počnúc financiami až po výber lokality. Nič to však nemení na fakte, že Košice si moderné tenisové centrum, ktoré poslúži aj ďalším aktivitám, naozaj zaslúžia.

(kosicednes.sk 28. 11. 2016)