Matovič opäť cynicky a na hulváta

 

Celé leto mohol ísť na dovolenku. Kedykoľvek. Ale on šiel práve teraz. V čase vrcholiacej vládnej krízy. Zámerne. Lebo ho teší provokovať. Inak nevie. Ani nechce. No a keď nemá čo ponúknuť, prídu na rad palmičky, paradajky alebo mačičky.

Celý čas mohol prísť s návrhmi. No keď zistil, že v SaS to fakt myslia vážne, na poslednú chvíľu predhodil nejaké požiadavky. Ako vždy a všetko – nekoncepčne a nesystémovo. Na hulváta. Možno ich dal niekomu napísať na pláži pod slnečníkom. Lebo aj k tejto kríze pristupuje ako k diplomovke – so všetkými vybabrať.

Hazarduje s krajinou

Lenže ani pandémia ani táto kríza nie je ako diplomovka – nemožno nad jedným ani druhým zvíťaziť podvodom či pohŕdaním slušnosťou a pravidlami.

Tento človek od začiatku cynicky hazarduje s krajinou a s osudmi občanov. Rukojemníkmi jeho šialených nápadov, grobianstva a nekoncepčnej politiky sú napokon občania.

Mimochodom všimli ste si? Najprv ako baran pretláčal nekoncepčné krúžkovné a teraz žiada od SaS, aby súhlasila s jeho dočasným zastavením na viac ako rok a pol. Ťukáme si na čelo.

Čoho sa dotkne, to skončí katastrofou

Nuž a výsledkom jeho práce vo funkcii ministra financií sú druhé najhoršie udržateľné dlhodobé verejné financie v celej EÚ. Bravó, gratulujeme. Čítanie najnovšej správy Rady pre rozpočtovú zodpovednosť stojí zato.

Výsledok jeho narábania s verejnými financiami pripomína šialený nápad s celoplošným testovaním. Celý odborný svet tvrdil, že tak sa to nedá, že je to neefektívne, ale on ako vrchný expert na pandémiu a virológiu vedel svoje. Výsledkom celého jeho prístupu k riešeniu pandémie bolo, že sme bol medzi najhoršími krajinami sveta v úmrtiach v prepočte na obyvateľov.

Tak je to so všetkým, čoho sa Matovič dotkne. Zakaždým katastrofa. Ale premiér Heger mu len pritakáva. Ako submisívny poslušný pajác.