Paškovci a procesná chyba

 
Keby šlo o bežných výtržníkov, čo mlátia bezbranných ľudí a spôsobia ťažké ublíženie na zdraví, a ešte ich aj usvedčí kamerový záznam, už dávno by boli v base. Lenže Paškovci nie sú „bežní“. A tak sa ich prípad ťahá už od októbra 2015. Čo si má o tom myslieť bežný občan?

V „citlivých“ prípadoch poväčšine „zafunguje“ buď prokuratúra, alebo súdy. V prípade Paškovcov je to podobne. Súd vracia spis prokuratúre. Lebo vraj procesná chyba.

Okresný súd mal tri námietky. Napríklad, že znalecký posudok bol vypracovaný bez možnosti nahliadnuť do kamerového záznamu. Lenže podľa prokuratúry v uznesení o pribratí znalca je uvedené, že znalec záznam dostal, čo napokon verejne potvrdili aj samotní poškodení. Potom, čo prokuratúra vyvrátila aj ďalšie dve námietky, súdy jednu námietku ponechali a spis vrátili prokuratúre.

Pomaly to už vyzerá tak, že v každom „citlivom“ prípade sa vytiahne „procesná chyba“. Priam ako maskovací manéver. Presnejšie, podľa toho, kto je obžalovaný. Ak je to „náš“ človek…

Paškovci spôsobili ťažké ublíženie na zdraví ešte v októbri 2015. Teraz je marec 2017. Súdy sa postarali, že dnes nik nevie, kedy bude prípad uzavretý. Stačila zázračná formulka „procesná chyba“. Ešteže sa (zatiaľ) nevytiahla iná zázračná formulka: „skutok sa nestal“.

(kosicednes.sk 24. 3. 2017)