Archív | Nezaradené RSS pre túto sekciu

Parlamentné perfídnosti v symbióze s fašistami a ťukanie na čelo

  Po odvolaní vlády Eduard Heger povedal, že máme pred sebou nový príbeh. Vidíme ho, pán Heger, naozaj vidíme. Presunutím Matoviča do parlamentu sa tam presunulo aj ťažisko moci. Že to tak bude, musel vedieť každý, kto je čo len trochu politicky gramotný. Diviť sa, že je tu ešte väčší chaos, rozvrat a festival Matovičových šialenstiev […]

Príležitosť meniť spôsoby i atmosféru

  V ľudských dejinách boli mnohé nespochybniteľné a spoločensky normalizované modely, vzorce, témy. Vývojom spoločnosti sa témy objektívne súvisiace s ľudskými právami a ľudskou dôstojnosťou postupne odtabuizovali, a to najmä vďaka obetiam, vďaka tým, čo v danej problematike dlhodobo ťahali za kratší koniec.

Berlínsky múr: množstvo obetí, medzi nimi aj deti

  Cez Berlínsky múr sa pokúsilo o útek za slobodou asi päťtisíc ľudí. Za necelých tridsať rokov si múr vyžiadal asi stoštyridsať obetí.

Vláda cúvla pred ochranou týraných žien

  Pre ministerku Luciu Žitňanskú to mohlo byť dokončenie toho, čo začala roku 2011, keď za Slovenskú republiku podpísala tzv. Istanbulský dohovor. Ide o dohovor Rady Európy, ktorým sa majú zosúladiť národné legislatívy týkajúce sa násilia na ženách a domáceho násilia.