Veronika, ďakujeme!

 
Spomínate si, ako kedysi vyštvali z Ružomberka úspešnú trénerku Natáliu Hejkovú? Lebo komusi už začala vadiť a zmanipuloval proti nej ešte aj hráčky. Závisť prerástla do nenávisti a kopanec bol na svete.

Na tento príbeh malosti a nedôstojnosti som si spomenul pred šiestimi rokmi, keď Veronika so slzami v očiach hovorila o katastrofálnej situácii, ktorú jej pripravil lyžiarsky zväz. O frustrujúcej situácii, ktorá ju viedla až k úvahe o možnom odchode zo Slovenska. Škandalózny prístup lyžiarskeho zväzu vtedy nahneval aj olympijského víťaza v zjazde z Turína 2006 Antoina Dénériaza, ktorý chcel vec pohnať až pred súd. Väčšiu hanbu si lyžiarsky zväz azda ani nemohol urobiť.

O podobných problémoch v minulosti otvorene hovorila aj bežkyňa Alena Procházková, v čase, keď jej kariéra vrcholila. No vtedy jej slová o šokujúcich podmienkach a nedostatku financií zostali nepovšimnuté. Začiatkom minulého roka na hádzanie polien pod nohy zo strany lyžiarskej asociácie narážala aj Petra Vlhová. Aby toho nebolo málo, sme svedkami škandalózneho prístupu k famóznej Nasti Kuzminovej.

Veronika, Petra i Nasťa dosahujú vynikajúce výsledky nie vďaka príslušným zväzom a ich funkcionárom, ale napriek nim.

Päť víťazstiev vo Svetovom pohári a obdivuhodných tridsať pódiových umiestnení. Dve druhé miesta a jedno tretie v celkovom hodnotení Svetového pohára v slalome. Veronika, bola to nádherná kariéra. Bola to radosť sledovať každú tvoju jazdu a fandiť ti. Tešiť sa z tvojich úspechov a vnímať tvoj smútok, keď to nevyšlo. Želáme ti veľa radosti i úspechov aj v ďalšej etape tvojho života. Tak trochu budeme dúfať, že to bude aj pri výchove nových talentov, ktoré budú kráčať v tvojich stopách. Veronika, ďakujeme!